Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

До Боярки прибув Образ Пресвятої Богородиці Одигітрія Байтальська

26. 08. 2013

Образ Пресвятої Богородиці Одигітрія БайтальськаДо нашого міста прибула старовинна чудотворна мироточива ікона – Образ Пресвятої Богородиці Одигітрія Байтальська.

«Одигітрія» перекладається як «порятунок», «вірний шлях». Одигітрією називають тип класичної  візантийської ікони, на якій зображено Пресвяту Богородицю з немовлям Іісусом. Головний сенс цього образу – яявлення у світ Небесного Царя і Судії і поклоніння Царственому Немовляті.

За переказами, найперша Одигітрія (Влахернська ікона) була створена євангелістом Лукою, привезена зі Святої Землі Євдокією, дружиною візантійського імператора Феодосія, у V столітті, а потім поміщена у Влахернському храмі (за іншими джерелами – у храмі монастиря Одигон, від якого, за однією з версій, і походить назва ікони).

Храм Різдва Пресвятої Богородиці, Байтали Образ Пресвятої Богородиці, що прибув до Боярки має також назву – Байтальська – від назви села Байтали, що розтащоване в Одеській області. Саме в цьому місці, де в давнину був монастир, де у роки лихоліть було зруйновано храм, і де зараз відбудовується Храм Різдва Пресвятої Богородиці – наприкінці XX сторіччя  майже 200-літня мироточива ікона була пожертвувана місцевій православній громаді.

Образ Пресвятої Богородиці Одигітрія БайтальськаЗ того часу чудотворному образові Пресвятої Богородиці Одигітрія Байтальська вклонилося багато православних людей в Україні, Білорусі, Росії, Молдові, Грузії, Казахстані. Зараз чудотворна ікона перебуває в нашому місті, а потім рушить до монастирів та храмів Київської єпархії.


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації