Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

Свято Святої Трійці (П’ятидесятниця) – День народження Церкви Христової

23. 06. 2013

Свято Святої Трійці (П'ятидесятниця) - День народження Церкви ХристовоїДень Святої Трійці святкується на п’ятдесятий день після Пасхи, тому це свято ще також називається П’ятидесятницею. Після Воскресіння Господня Його учні невпинно жили відчуттям свята. Упродовж ще сорока днів Христос являвся соїм учням по одному і зібраним разом. На очах учнів, Господь піднявся над землею, як би засвідчуючи їм, що в останній день існування цього світу Він прийде на землю так само, як відійшов до Бога-Отця. Прощаючись, Він обіцяв послати своїм учням  утішника – Святого Духа.

Учні не знали, що це означає, але вірили, що все буде по слову Господню. Як вогонь у вогнищі, підтримували вони в душах благодатний стан того дня, щодня збираючись у будинку на горі Сіоні в Єрусалимі. У відокремленій світлиці вони молилися, читали Святе Писання. Так збувалося і ще одно з древніх пророцтв: “Від Сіону ізидє закон і слово Господнє з Єрусалиму”. Так виник перший християнський храм. Біля того будинку знаходився і будинок улюбленого учня Христа – апостола Іоанна Богослова, в цьомубудинку, по заповіту Господа, перебувала й Його Мати – Діва Марія. Навколо Її збиралися учні, Вона була розрадою для усіх вірян.

Свято П’ятидесятниці, або день Святої Трійці проходив так. У десятий день після Вознесіння Господа Ісуса Христа, в день іудейського свята перших жнив, коли учні та Діва Марія знаходилися в Сіонській світлиці, в третю годину дня в повітрі почувся сильний шум, як під час бурі. Раптом у повітрі з’явилися яскраві вогні. Це був вогонь незвичайний – він був однієї природи з благодатним вогнем, який щорічно сходить в Єрусалимі на Паску, він світив, не обпалюючи. Носячись над головами апостолів, вогні опустилися на них і спочили. Тут же, разом із зовнішнім явищем сталося і внутрішнє, доконане в душах: “ісполнішася всі Духу Свята”. – І Богоматір, і апостоли відчули в ту мить незвичайну силу, що діє в них. Просто і безпосередньо їм був даний зверху новий благодатний дар – заговорили на мовах, яких не знали раніше. Це було дарування, необхідне для проповіді Євангелія по всьому світу.

Щедро обдаровані Святим Духом, відчуваючи, що це – тільки частина отриманих ними духовних подарунків від Господа, учні Христові тримали один одного за руки, утворюючи нову сяючу світлу Церкву, де незримо є присутнім Сам Бог, відображуючись і діючи в людських душах. Возлюблені діти Господні, з`єднані з Ним Святим Духом – вони вийшли із стін Сіонської світлиці, щоб безстрашно проповідувати Христове вчення про любов.

На згадку про цю подію свято П’ятидесятниці називається ще днем зішестя Святого Духу, а так само днем Святої Трійці: в явленні Святого Духу, зішедшого від Бога-Отця по обіцянці Бога-Сина, розкрилося таїнство єдності Святої Трійці. Назву ж П’ятидесятниці день цей дістав не лише в пам’ять древнього свята, але і тому, що ця подія припала на п’ятдесятий день після християнської Пасхи. Як Пасха Христова замінила собою древнє іудейське свято, так і П’ятидесятниця поклала основу Церкви Христовой як союзу людей та Сил Небесних в Дусі Святому на землі.


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації