Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

Директор Києво-Святошинської районної класичної гімназіі Світлана Миколаївна Сушко про роль курсу «Основи християнської етики» в системі гімназійної освіти

22. 05. 2013

Директор Києво-Святошинської районної класичної гімназіі Світлана Миколаївна СушкоНавчальний план гімназії наповнений, а можна сказати, що і переповнений великою кількістю навчальних предметів. Кожен предмет сприяє навчанню і вихованню гімназиста. Здавалося б, чого ще не вистачає для того, щоб випускати з гімназії добре освічену, духовно розвинену і всебічно ерудовану сучасну молоду людину? Це питання давно турбувало нас, творчих педагогів гімназії. Міркуючи над ним, ми дійшли простого висновку – не вистачає міцного фундаменту, на якому кожен гімназист вибудував би власну систему знань, переконань та досвіду. Таким фундаментом для формування світогляду сучасної молодої людини має бути предмет, який пояснив би саму основу Життя, суть Світу, ціннісні орієнтири, які ведуть людину шляхом пізнання Істини, Добра, Краси. Саме таким предметом є курс «Основи християнської етики».

Як відзначено у пояснювальній записці до курсу, це дисципліна християнсько–світоглядного, культурного та освітньо-виховного спрямування, яка вибудовується, як фундамент буттєвих цінностей сучаса поліконфесійному українському суспільстві.

Ми вважаємо, що викладання такого предмету необхідне в школі і програма, за якою цей курс викладається, відповідає всім вимогам, але виникає проблема з кадровим забезпеченням. Я маю на увазі те, що звичайний педагог, не маючи спеціальної підготовки, не може на високому рівні його викладати, а тому може виникнути загроза перетворення цієї гарної справи у чергову формальність і у дітей може сформуватись ілюзія,що це ще один непотрібний предмет, яких, до речі, в системі загальної середньої освіти і так вистачає.

У вирішенні цієї проблеми нашій гімназії повезло, тому що «Основи християнської етики» у нас читає справжній священник, ієромонах Флавіан (Гоженко). Шкода, що служба в церкві не дає йому можливості викладати в усіх класах, але нам вдалося так побудувати нашу співпрацю, що прослухати курс мають можливість всі учні 1(5), 3(7) та 6(10) класів, тобто, по черзі кожна дитина «проходить» через нього в молодшому (якщо так можна назвати учнів 1-х гімназійних класів), середньому та старшому шкільному віці.

Майже всі у гімназії переконані: в нашому нестабільному і, на жаль, ще не зовсім високоморальному українському соціумі просто необхідно допомогти батькам, зайнятим щоденним добуванням «хліба насущного», виховати дитину в дусі загально цивілізаційних цінностей. Ми задоволені, що Господь допоміг нам, вчителям гімназії, зрозуміти це, можливо, раніше, ніж іншим. Слава Богу за все!

С.М.Сушко
Директор Києво-Святошинської районної класичної гімназіі (м.Боярка)
http://boyarka.cerkov.ru/


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації