Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

Образ Матері Божої «Умілєніє» в храмі військового ліцею

14. 03. 2013

Образ Матері Божої «Умілєніє» в храмі військового ліцею

6 лютого дзвони Свято-Миколаївського храму сповістили про прибуття на територію ліцейного містечка чудотворної ікони – Образ Матері Божої «Умілєніє» («Розчулення»). Звістка про цю святиню миттєво облетіла Боярку і християни поспішили до церкви, адже ікона прибула до ліцейного храму лише на одну добу.

Розповідає настоятель Свято-Миколаївського храму, який знаходиться на території Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І.Богуна (начальник – полковник Олександр Бондаренко), протоієрей Валерій Дьомін:

– Всього перед цією іконою буде відслужено шість акафістів. Перший акафіст ми відслужили о сьомій ранку, другий – о 15-ій годині, третій – о 19-ій, наступні – о 23.00 та о третій годині ночі. Також окрема проповідь для ліцеїстів-богунівців відбулася о 15.30. Останній акафіст, після якого ікона вирушить до Києва, буде відслужений о 8.30 наступного дня – 7 лютого.

Що ж це за ікона така, помолитися перед якою та прикластися до неї боярчани мали можливість лише впродовж одного дня? Розповідає отець Георгій Шишко, який і супроводжує ікону «Умілєніє» з Італії до землі Київської і є організатором багатьох всеросійських хресних ходів, в яких брала участь ця ікона:

– Ікона, яка сьогодні прибула до ліцейного містечка, є улюбленою іконою Преподобного Серафима Саровського Чудотворця. Перед цією іконою він молився все життя.

– Невже справжня? – дивуюся.

– Це літографія з тієї ікони, тобто копія, – спокійно пояснює о.Георгій. – Оригінал, який привозили на Україну, коли Блаженнійшому Митрополиту Володимиру було 75 років, знаходиться в різниці Святійшого Патріарха Кирила. Але історія її не менш цікава.

– Яка ж?

– Ця ікона була знайдена 15 років тому в селищі Локоть Брянської області. В цьому селищі проживає раба Божа Наталя, яка народилася на Україні, у Вінницькій області, куди за розподілом після закінчення Одеського медичного університету переїхала її мама. Пізніше родина переїхала до Росії. Саме в місцевій крамниці цього селища Локоть Наталя 15 років тому придбала прострочений звичайний плакатний календар із зображенням цієї ікони. Придбала, щоб не було поруганія, і повісила вдома як ікону. Саме там ця літографія замироточила і заблоухала. Про що відразу ж повідомили правлячому архієрею, а до його приїзду вирішили помістити літографію в рамочку. І коли образ зняли зі стіни, щоб показати Владиці, то побачили, що на зворотному боці проявився нерукотворний образ. Пізніше, коли почалися дива і зцілення, і ікону вирішили одягнути в ризи, майстер помітив, що на нерукотворному образі, крім лику Матері Божої, є ще одне зображення – лик розп’ятого Спасителя: такий, який, як ми знаємо, відбився на Туринській Плащаниці. Одягнутий в ризи, лик Матері Божої став схожим на відбиток її стопи. Тут стопа права, а тут (о. Георгій повертає літографію іншим боком) стопа ліва.

Як з’ясувалося, ця ікона об’їздила всю Білорусію, Україну, Молдавію, Болгарію, Румунію, а зараз повертається з Італії. Після Києва ікона вирушить до Росії – туди, де вона перебуває постійно.

– Чому ж почала подорожувати ця ікона світом?

– Старець одного із Російських монастирів Калужзької єпархії – Власій – сказав так: «Ваша ікона – це Демиївська канавка. І чим більше ви встигнете обійти країн і народів з цією іконою, тим більше Матір Божа встигне врятувати людей від антихриста». Ці слова основані на пророцтві Серафима Саровського, який казав, що там, де пройде Матір Божа своїми пречистими стопами, там стане границя, яку не переступить нога антихриста… Відтак зараз Матір Божа обходить кордони всіх православних народів.   

Зазначимо, що в світі більше немає ікон Матері Божої, які б мали відразу два відбитки стопи. Навіть на Почаївській іконі такий відбиток лише один. За словами о. Георгія, ця ікона – чудодійна, підтвердженням чому є багато випадків зцілення від раку, безпліддя, сахарного діабету, церебрального паралічу тощо.

Ось так майбутні захисники землі Української перед чудодійною руською іконою преклонилися. А які дива чекають на них після цього – покаже саме життя…

Радислав Кокодзей,
фото автора


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації