Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

Свято Різдва Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна

07. 07. 2012

Пророк Іоанн ХрестительСьогодні, 7 липня, у свято Різдва Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна відбудуться богослужіння в усіх храмах Української Православної Церкви та всіх храмах помістних православних церков світу.

Пророк Іоанн Хреститель один з найбільш поважних святих у Православній Церкві. Його батьки – священик Захарія та праведниця Єлизавета до глибокої старості не мали дітей, а по материнській лінії мали родинні зв’язки з Господом Ісусом Христом. У довгих та сильних молитвах Захарій та Єлизавета просили Бога дітей. І як сповіщає євангеліст Лука, у храмі отцю Захарія явився архангел Гавриїл та сповів про народження у нього сина, котрий «багатьох синів Ізраїлю приверне до Господа Бога і буде йти перед ними в Дусі та силі Іліі». І незабаром, у благочестивого подружжя, народився син – Іоанн.

Через кілька місяців народився Господь Ісус Христос. Тоді у місто прийшли волхви та стали питати, де народився Цар іудейський. Адже тодішній Цар Ірод, що жив у Єрусалимі, злякався, що немовля, народжене у Віфлеємі, відніме у нього владу. Ірод наказав вбити всіх немовлят, народжених до двох років.

Поголос швидко дійшов до Віфлеєму. В той час отець Захарія служив у Єрусалимі. А благочестива Єлизавета разом з півторарічним Іоанном сховалася у горах.

Тоді Ірод послав до храму до святого Захарія зброєносця із закликом віддати сина. Захарія відповів, що не знає, де його чадо. На що Ірод наказав воїнам вбити пророка. І святого Захарія вбили між церквою та вівтарем. Через сорок днів після смерті святого Захарія померла Єлизавета. З тих пір святий Іоанн ріс у дикій пустелі. Постом і молитвою він готував себе до великого служіння та залишався в пустелі до тих пір, доки Господь не прикликав його до проповіді єврейському народові у віці тринадцяти років.

Так, пророк Іоанн явився на берегах річки Йордан, аби приготувати народ до прийняття очікуваного Месії (Христа). Тоді, на свято очищення до річки для омивання прийшло чимало людей. Іоанн звернувся до них, проповідуючи покаяння та хрещення для очищення від гріхів. Він говорив людям, що перш ніж отримати зовнішнє очищення, кожен повинен очиститися внутрішньо. Після цього до Іоанна прийшов хреститися і Сам Спаситель, Господь Ісус Христос. Хрещення Христа супроводжувалось чудесними явленнями – сходженням Святого Духа у вигляді голуба.

Таким чином, Хрещенням Спасителя, пророк Іоанн завершив своє проповідницьке служіння. Це стало наставлянням всім православним християнам про те, що обряд Хрещення для кожної людини є першим кроком на шляху до Бога.


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації