Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

Святіший Патріарх Кирил прибув у Київ, щоб помолитися за український народ напередодні Собору всіх преподобних Києво-Печерських

25. 02. 2010

Предстоятель Руської Православної Церкви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прибув до Києва

В середу ввечері, 24 лютого, до Києва прибув Предстоятель Руської Православної Церкви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. В аеропорту «Бориспіль» його зустрічали Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир, постійні члени Священного Синоду УПЦ, а також Міністр закордонних справ України Петро Порошенко, Надзвичайний і Повноважний Посол Росії в Україні Михайло Зурабов і народний депутат України Микола Азаров. Предстоятеля Руської Православної Церкви супроводжує голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв).

Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прибув до України для того, щоб помолитися за український народ напередодні великого православного свята – Собору всіх преподобних Києво-Печерських, який відзначається в неділю, 28 лютого. Про це Патріарх заявив журналістам в аеропорту «Бориспіль» після прильоту: “Я прибув до Києва на запрошення Віктора Федоровича Януковича для того, щоб завтра в історичних стінах Києво-Печерської лаври, звідки пішла Руська Церква, звідки пішла велика духовна традиція Київської Русі, помолитися за Україну, помолитися за обраного Президента. Ми проситимемо Господа, щоб Він прихилив милість до цієї землі, яка несе на собі великий знак Божого помазання, покладеного на неї через Київську купіль Хрещення. Київ – мати міст руських, земля українська, які пройшли через непрості роки, сьогодні здобувають, за молитвами святих Києво-Печерських, можливість подолати проблеми, що стоять перед країною і перед народом. І Церква буде всіляко цьому сприяти і молитвою, і добрими справами”.

У день пам’яті Іверської ікони Божої Матері, в четвер, 25 лютого (перед церемонією інаугурації Президента України), в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил разом з Митрополитом Київським і всієї України Володимиром звершив молебень, під час якого молився за Україну та український народ. Після молебну Святіший Патріарх у співслужінні Предстоятеля Української Православної Церкви та постійних членів Священного Синоду УПЦ звершив Літургію Передосвячених дарів.

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звернувся з вітальним словом до новообраного Президента України. «Нехай Господь благословить Вас на входження у владу», – сказав Патріарх і подарував Віктору Януковичу образ Спасителя. Святіший Патріарх також наголосив на важливості єдності українського народу на спільних духовних засадах, а також єдності східнослов’янської духовної цивілізації. Він побажав українському народу миру і благополуччя і процитував українською мовою слова з Молитви за Україну: «Боже, великий, єдиний, Русь-Україну храни…».

Подробиці про візит Святішого Патріаха Московського та Всієї Русі ви можете дізнатися на сайті Патріарх в Україні, а також на Офіційному сайті Української Православної Церкви.

Фото ієродиякона Василія (Новикова)


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації