Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

До Києва прибула Чудотворна Почаївська ікона Божої Матері

15. 09. 2009

До Києва прибула Чудотворна Почаївська ікона Божої Матері

У неділю, 13 вересня, Київ зустрічав Почаївську ікону Божої Матері. Перон першої колії центрального залізничного вокзалу столиці, на яку прибув потяг з чудотворною іконою, не зміг вмістити усіх зустрічаючих. Ще мить – і Почаївська ікона вже на руках чотирьох архієреїв пливе над величезним натовпом, який зібрався на вокзалі. Людське море переповнювало і без того завжди людну привокзальну площу.

«Богородице Діво, радуйся…» – ангельське привітання Божій Матері безперестанку лунало над хресним ходом.  А колони священнослужителів вже прямували до центру міста. Попереду – вихованці київських духовних шкіл, потім ченці, сестри милосердя, священнослужителі.

Останні богомольці ще не встигли залишити площу біля вокзалу, як хресний хід вже вийшов на бульвар Шевченка. Декілька тисяч людей ішли зі своєю Небесною Покровителькою до Лаври.

За годину молитва до Богородиці вже лунала на Хрещатику. Православне дійство викликало неабияке здивування й захоплення людей. «Ось білі монашки, а ось чорні» – з захватом коментували хресний хід спостерігачі. Справжнє торжество православ’я не залишило байдужими навіть випадкових перехожих. 

«Я сама тільки-но дізналася про цей хресний хід – говорить жіночка, що йде біля колони черниць повз Верховну Раду. – Чекала на автобус. А він усе не йшов, а виявляється – ось така велика подія у нас в Києві. Будемо молитися і прохати, щоб настав мир і порядок на Україні».

З хресною ходою йде батько з маленьким сином у візочку. «Не зміг залишитися осторонь, бо Матір Божа принесла до Києва велику благодать», – говорить він.

Біля святих воріт Лаври Чудотворну ікону зустрів Предстоятель УПЦ, Блаженніший Митрополит Володимир. На площі перед Успенським собором відбувся святковий молебень. Тисячі богомольців, на чолі зі своїм архіпастирем схилили свої серця у молитві до Богородиці.

Після молитви митрополит Володимир сказав: «Пречиста сама прийшла до нас, щоб нас вислухати, помолитися разом із нами, прославити Свого Сина. Пресвята Богородице, помагай нам! Пресвята Богородице, спаси нас! Пресвята Богородице, покрий нас благодаттю Сина Твого! І будь з нами во віки віків».

Архімандрит Варсонофій, скарбник Києво-Печерської Лаври: «Сьогодні Божа Матір пришла до Києво-Печерської Лаври зі своїм покровом та благословенням. Ми молимося нашій Заступниці в усіх наших проханнях і благаємо Її покрити нас Своїм омофором».

Ігумен Роман (Підлубняк), регент хору КДАіС : «Відчувається велике духовне піднесення. Ми просимо примирення, єднання, подолання розбрату і розділення».

Галина, послушниця жіночого монастиря Афонської ікони Божої Матері: «Колись у Почаєві я несла послух, тому сьогодні для мене велике свято. Важко йти, бо хвора, але Божа Матір підтримує».

Валентина: «Божа Матір завжди дає людям подарунки. Пам’ятаю, коли їздила до Почаєва, то на собі відчула Її милість. Сьогодні так радісно, сонце сяє неначе на Пасху. Сьогодні Сама Пресвята Богородиця до нас приїхала. Тому ніхто без подарунка не залишиться».

Володимир: «Відчувається велика благодать від якої відчуваю розчулення в душі. Це, мабуть, відчувають навіть ті, хто випадково зустрів цей хресний хід. Вважаю, що після такої події наше суспільне життя покращиться. Люди порозумнішають і будуть думати не лише про мамону і  сьогоднішній день, але й про небесне».

Анатолій, полковник у відставці: «Божа Матір нас усіх спасає, а ми повинні Їй вклонятися та вірити у Її заступництво й поміч. Одна лише Вона може нас врятувати від усіх наших негараздів та бід, умолити Сина Свого за нас грішних. Хочемо, щоб вона принесла нам мир та порозуміння, зміцнила нашу віру в Її Сина».

З 14 по 21 вересня Почаївська ікона Божої матері перебуватиме у Храмі Усіх святих (ст. м. Либідська, Залізничне шосе, 3, місце будівництва Кафедрального собору УПЦ).
9.00 — Божественна літургія, молебень Пресвятій Богородиці перед Почаївською іконою.
14.00, 16.00, 18.00 — Молебень з акафістом Пресвятій Богородиці перед Почаївською іконою.

22 вересня святиня прибуде до Канади (Торонто, Монреаль, Оттаву, Ванкувер, Калгарі, Едмонтон, Ріджайн та Вінніпег), щоб надати можливість прикластися. Там Почаївська ікона Божої матері перебуватиме до 11 жовтня. З 11 по 14 жовтня Почаївська ікона знову перебуватиме в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, а з 15 жовтня рушить хресною ходою по Україні.

Олег Карпенко (orthodoxy.org.ua)
Фото з сайту
fotolitopys.in.ua


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації