Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

У столичному будинку кіно проходить VI православний кінофестиваль «Покров»

13. 10. 2008

VI православний кінофестиваль «Покров»«Православне кіно для молоді» – під таким девізом проходить цього року фестиваль православних фільмів «Покров». Цим закликом організатори кінофестивалю хочуть звернути увагу кінематографістів і громадськості на основну проблему сучасного суспільства – відсутність релігійного виховання підростаючого покоління.

Урочисте відкриття православного кінофоруму відбулося 10 жовтня у столичному Будинку кіно. Відкрив фестиваль і благословив його Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир. «Це велика радість і милість Божа, що ми дочекалися уже шостого фестивалю православного кіно», – зазначив він.

Вітання Президента України Віктора Ющенка з нагоди знаменної події «не тільки у столиці, а й у всій Україні та православному світі» передав заступник голови Секретаріату Президента України Юрій Богуцький. Він відзначив, що «серед великого багатоквіття сьогоднішніх кінофорумів цей фестиваль є знаковим. Адже серед бурхливих днів він дозволяє відчути той камертон, той настрій, ту дорогу, яка веде до Господа, до любові і справедливості».

Високоповажні церковні ієрархи та політичні діячі прийшли підтримати головний православний кінофорум України. Перед глядачами виступили архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, керуючий справами УПЦ (він зачитав вітальне слово Патріарха Московського Алексія II), президент фестивалю, народний депутат України Андрій Деркач, мер міста Києва Леонід Черновецький.

Особливо піднесений настрій на відкритті створював Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України під керівництвом Миколи Лисенка.

Понад 100 робіт із 7 країн світу надійшло в оргкомітет кінофестивалю. Для участі в конкурсі відібрали п’ятдесят фільмів, які покажуть упродовж фестивальних днів. Цього року в конкурсі бере участь близько 15 художніх короткометражних фільмів, які є свідченням перспективного шляху розвитку православного кінематографу – створення малобюджетних ігрових фільмів у вигляді сучасних притч. Крім звичайного конкурсу, на фестивалі відтепер буде конкурс соціальної реклами та єпархіального кіно.

День відкриття кінофоруму виявив перших лауреатів «Покрова». Так, відбулося нагородження переможців конкурсу сценаріїв. Дипломи кінофестивалю одержали: перше місце – Валерій Дьомін, сценарій «Бідний студент», друге місце – Віктор Чебреков, «Алмазний хрест», третє місце – Катерина Рижій зі сценарієм «Антошкін, давай». Переможці отримали грошові премії та цінні подарунки від спонсорів.

Справжньою окрасою відкриття фестивалю стала українська прем’єра художнього фільму Андрія Кравчука «Адмірал» (у ролях: Костянтин Хабенський, Сергій Безруков, Єлизавета Боярська), який розповідає про трагічну долю російського полярного дослідника, адмірала, Верховного Правителя Росії та керівника Білого руху Олександра Колчака.

Директорові фестивалю «Покров» Олександру Акулову до таких подій не звикати, але він помітно хвилюється. Він з радістю спілкується зі своїми гостями. «З кожним роком фестиваль росте, а тому цього року він кращий, більш організований. Цьогорічне відкриття нарешті стало схоже на справжнє відкриття кінофестивалю. Дуже гарна атмосфера. Так і має бути, бо ми фестиваль сімейного та доброго кіно. Я сподіваюсь, що як на відкриття, так і на перегляд конкурсної програми глядачі приходитимуть цілими сім’ями», – зазначив О. Акулов у коментарі для «Православія в Україні».

Засновниками фестивалю виступили Українська Православна Церква та фонд «Наше майбутнє». Організатори фестивалю: Троїцький Іонинський монастир, ТРК «ЕРА», «Київський телеграф», Інтернет-портал «Версії», партнерами є група компаній «Фокстрот», мережа супермаркетів «Укрзолото» та «Укргазбанк».

Олег Карпенко, Київ
http://orthodoxy.org.ua


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації