Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

Мандрівні нотатки: Церква Архістратига Михаїла в місті Боярці

25. 01. 2008

Церква Архістратига Михаїла в місті Боярці

Мабуть кожний, хто користувався фастівським напрямком південно-західної залізниці, пам’ятає, як потяг пролітає повз невеликий став, над яким височіє струнка блакитна дзвіниця храму. Це храм Архістратига Михаїла у Боярці.

Дістатися до залізничної станції Боярка з Києва просто — або будь-якою електричкою на Фастів, або маршрутками від площі Перемоги, ст. м. Нивки тощо, їхати 30-50 хв. Якщо від станції трохи пройти у бік Фастова до переїзду, то можна побачити став, а рушивши далі — церкву. Потрапити до церкви берегом неможливо через забудову, доводиться, недійшовши до ставу, повертати ліворуч і йти вулицею аж до самого храму.

Храм розташовано на природному пагорбі, до нього ведуть невисокі сходи. Трохи праворуч забору встановлено пам’ятний знак про те, що на цьому місці колись існувало слов’янське городище, за храмом — цвинтар. Через відсутність опису пам’ятки в літературі доводиться скористатися власними думками з цього приводу.

Таким чином, дата побудови — кінець XIX—початок XX. Храм побудовано з цегли, головний об’єм має форму куба з трохи нижчими прибудовами з трьох сторін, на східному боці розташовано гранчасту абсиду. Невеличкі прибудови з обох боків апсиди надають силуету споруди яскраво виражену пірамідальність. В плані храм хрещатий, з подовженим західним раменом, який розгалуджується бабинцем. Головний об’єм завершується восьмикутним барабаном з банею, а над бабинцем надбудовано дерев’яну дзвіницю з главкою у формі кулі. Стіни будівлі декоровано пілястрами, цегляними хрестами, вікнами у формі хреста, трикутними лиштвами та фронтонами. Як елемент впорядкування ландшафту, цей храм не має собі рівних.

Церква Архістратига Михаїла в місті Боярці

Церква Архістратига Михаїла в місті БоярціЦерква Архістратига Михаїла в місті Боярці

P.S. Примітка від редакції Боярського Православного порталу: ці нотатки ми зустріли на сайті мандрівників, що люблять та із задоволенням досліджують свій край; тут приводимо текст з невеличкими скороченнями; повністю прочитати цей, а також деякі інші цікаві матеріали за темою, можна тут: http://mandry-ukr.narod.ru.


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації