Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

Свято Богоявлення у військовому ліцеї

20. 01. 2013

У Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна Богоявлення святкували по-особливому. Після літургії у Свято-Миколаївській церкві було здійснено водосвятний молебень перед криницею поблизу храму. На нього зібралося багато людей, прийшли також ліцеїсти. За багаторічною традицією, після молебню, настоятель храму прот. Валерій окропив майбутніх воїнів святою водою та помолився, щоб Господь надав вихованцям духовних і фізичних сил для навчання й військової праці.

Після цього священик та хор вирушили до аудиторій Навчально-оздоровчого комплексу, щоб покропити богоявленською водою класи та кабінети керівників навчального закладу, а клір пісенно побажав «многих літ».

Особливо запам’яталося священикові та хористам перебування в казармах ліцеїстів. Після того, як о. Валерій окропив кімнати, клір проспівав святковий тропар*, вони мали змогу побачити особисте життя ліцеїстів. Це була можливість познайомитися з повсякденням та побутом майбутніх воїнів. Варто сказати, що ліцеїсти справді дають собі раду та дотримуються порядку в усьому.

На прохання майора Олега Решетніка, священик та клір завітали й до гуртожитку офіцерів, де скромно, але дружно живуть сім’ї викладачів. Не оминули увагою і КПП та господарський двір, які теж окропили святою водою.

Традиції святкування Водохреща ще більше об’єднали церкву й ліцей, які ще й до того перебували у тісній взаємодії: у стінах храму, що розташований на території ліцею, вінчалися подружжя військовослужбовців, тут же хрестили їхніх діток. А дехто навіть починав свою кар’єру одночасно із будівництвом церкви. Зокрема, старший сержант Роман Горячун, який починав службу з рядового срочной служби, а тепер перебуває у ліцеї за контрактом: свого часу він допомагав споруджувати храм.

Дай Боже, щоб цьогорічна свята вода ще більше скріпила ці дружні стосунки між храмом та ліцеєм.

*Тропар Богоявлення:

Во Иордане крещающуся Тебе, Господи,/ Тройческое явися поклонение:/ Родителев бо глас свидетельствоваше Тебе,/ возлюбленнаго Тя Сына именуя,/ и Дух в виде голубине/ извествоваше словесе утверждение./ Явлейся Христе Боже// и мир просвещей, слава Тебе.
 

 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації