Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

Я хочу соборуватися. Як це зробити?

07. 07. 2012

Запитання: Я хочу соборуватися. Як це зробити? Що для цього потрібно? Відповідає протоієрей Валерій, настоятель храму Свтого Миколая у м.Боярці:

Соборування, або, як воно ще називається, Єлеєосвячення, – це церковне Таїнство, в якому при помазанні тіла спеціально освяченою олією (єлеєм) закликається на людину благодать Божа, що зцілює немічі душевні і тілесні. Єлеєосвячення здійснюється над православними вірянами старшими за сім років.

У требнику митрополита Петра Могили визначено, над ким можна і над ким не слід здійснювати єлеєосвячення. Зокрема там вказано, що до числа хворих, над якими можна здійснювати таїнство єлеєосвячення, відносяться старі люди (бо сама по собі старість з’єднуються з багатьма хворобами), а також хворі, що знаходяться у безпам’ятстві, і про яких відомо, що вони бажали прийняти таїнство єлеєосвячення. Особи, над якими буде вздійснюватися таїнство єлеєосвячення, спочатку сповідуються, а після єлеєосвячення приймають Святі Таїнства. Єлеєосвячення, як духовне лікування, може бути повторюване, але не впродовж однієї і тієї ж хвороби.

У Катехізисі св. Дмитра Ростовського сказано, що у Великий четвер або Велику суботу можуть приймати це таїнство і здорові люди (згідно зі старовинною традицією). В деяких випадках (і за наявності дозволу єпархіального архієрея) священики можуть здійснювати таїнства єлеєосвячення над здоровими людьми, що прийшли в храм. Уточнити, чи є можливим єлеєосвячення для конкретної людини, треба у священика.


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації