Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

Пасхальне послання Святішого Патріарха Кирила архіпастирям, пастирям, дияконам, чернецтву і всім вірним чадам Руської Православної Церкви

17. 04. 2012

Пасхальне послання Святішого Патріарха Кирила архіпастирям, пастирям, дияконам, чернецтву і всім вірним чадам Руської Православної ЦерквиСвятіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звернувся до архіпастирів, пастирів, чернецтва і всіх вірних чад Руської Православної Церкви з традиційним Великоднім посланням.

 

Возлюблені у Господі Преосвященні архіпастирі, всечесні пресвітери і диякони, боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри!

Духовно торжествуючи в це велике і преславне свято Воскресіння з мертвих Спасителя світу, подумки споглядаючи Його постання з гробу, звертаю до всіх вас життєствердне, сповнене внутрішньої сили, непоборної правди й радості привітання:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Світосяйна великодня ніч являє людству повноту Божественної любові, через яку превічний Син Небесного Отця прийняв на Себе людське єство, зцілив його від хвороби гріха і, зійшовши в пекельні глибини, розірвав пута смерті, дарувавши нам безцінну можливість єдності зі своїм Творцем і Промислителем.

Долучаючись до цієї всепокриваючої любові Господа, ми отримуємо непереможну зброю «проти світоправителів темряви віку цього, проти піднебесних духів злоби» (Єф. 6:12). Ми долаємо страх, викликаний обмеженістю нашої людської природи, та одержуємо здатність сміливо дивитися в очі будь-яким викликам часу. Бо «в любові немає страху, але довершена любов проганяє страх» (1 Ін. 4:18).

Невипадково Євангеліє багаторазово сповіщає нам слова Господні, які Він промовляв для підбадьорення, зміцнення духу Своїх послідовників: «Не бійся!». Страх перед майбутнім, жахання небезпек, невідомих, уявних чи реальних загроз — це почуття, знайоме багатьом. Але Господь перебуває з нами, якщо тільки ми самі не відвертаємося від Нього. І у дні прославлення

Його перемоги над смертю Спаситель знову звертається до кожного з нас: «Не бійся, тільки віруй!» (Мк. 5:36).

Нехай наше християнське життя, що суперечить лукавому духові віку цього, стане наочним підтвердженням Правди Вічної. Бо, хоча нині ми перебуваємо в умовах суспільної і релігійної свободи, але прагнення жити згідно із християнськими моральними нормами означає, як і раніше, рух проти течії. Воно виявляє незгоду з тими стереотипами поведінки та позицією виправдання гріха, які наполегливо й системно впроваджуються у життя людей через сучасні засоби впливу на свідомість.

Привернувшись до Господа, ми зможемо вибратися з духовної порожнечі та егоїзму, що панує у світі, побачити світло Воскресіння, сприйняти його як дороговказ на шляху до Небесного Града.

Джерелом сил у цьому прямуванні до вічності нехай стане для нас долучення до єдиної Євхаристичної чаші. Нехай зміцнить нас благодать Всесвятого Духа, даруючи нашим душам невід’ємний мир, стійкість у вірі, зростання у чеснотах.

Причащаючись Тіла і Крові Христових, ми, за словом Святого Письма, стаємо «причасниками Божого єства» (2 Пет. 1:4), стаємо здатними змінити свій природний стан. Через Причастя ми отримуємо можливість у всьому уподібнитися Тому, Хто заради нас «принизив Себе Самого, прийнявши образ раба, зробившись подібним до людей, і на вигляд став як чоловік; упокорив Себе, був слухняним аж до смерті, і смерті хресної» (Флп. 2: 7-8).

Моральна, духовна зміна самого себе є головною запорукою і основою для перетворення життя суспільства, народу, країни. Неможливо змінити на краще ціле, не удосконалюючи його частини. Правильний умонастрій людей усіх вікових, соціальних і політичних груп безпосередньо визначає добробут Вітчизни. Від того, якими будуть наші життєві вектори, залежить шлях розвитку всіх держав історичної Русі, нашої Церкви, а в граничному значенні — й усього творіння Божого, врученого нам Творцем, щоб берегти і «охороняти його» (Бут. 2:15).

Молитовно бажаю всім вам, дорогі мої, неослабного перебування в радості про Воскреслого Переможця пекла і бажаю превеликої допомоги Божої у ваших повсякденних трудах.

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Амінь.

Москва,
Пасха Христова
2012р.


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації