Наш портал розповідає про служіння православних громад Боярського благочиння (Київська єпархія, Українська Православна Церква).
Проект заснований та здійснюється з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України


 

«Київська правда»: Майстри із Закарпаття збудували в Боярці дерев’яну церкву

12. 08. 2009

У наступному році колектив Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства відзначатиме свій 40-річний ювілей з дня заснування. Цей навчальний заклад знаходиться у мальовничій місцевості міста Боярка, серед височезних дубів і сосен. За майже сорокарічну історію у стінах цього закладу пройшли відповідне навчання кілька тисяч фахівців лісової галузі.

На території навчального закладу побудовано красивої архітектури дерев’яну церкву, яка називається Винесення Чесних Древ Христа та на впорядкованій ділянці вікового лісу посаджено дендрологічний парк, який налічує чимало декоративних і рідкісних дерев та чагарників.

— Все це здійснено за ініціативою народного депутата України Юрія Самоплавського, — розповідає заступник директора з навчальної роботи Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства Ганна Іванівна Дідик. — Юрій Іванович свого часу був міністром, головою комітету лісового господарства України. Три роки тому всі держлісгоспи країни взяли участь у спорудженні цього незвичайного історичного храму.

За християнськими легендами в сиву давнину у візантійській столиці Константинополі лютувала холера. Цариця Єлена розпорядилась знайти хрест, на якому був розп’ятий Ісус Христос. Його носили у релігійних обрядах довкола храму, і страшна хвороба відступала.

На честь цієї події у Підмосков’ї побудували церкву Винесення Чесних Древ Христа. Цар із своєю сім’єю у визначений день приїздив сюди. Разом із родиною імператора прибували й чиновники департаменту лісового господарства. У цьому храмі проводилась Служба Божа, вшановувались лісівники.

Тепер аналогічну дерев’яну церкву побудували в Боярці майстри із Закарпаття. Вони ж виготовили із дуба і липи красивий іконостас. У православному храмі регулярно проводиться Служба Божа та всі християнські обряди, але на День працівника лісу України священик спеціально проводить молебень на честь фахівців цієї галузі.

Із завершенням будівництва храму почався процес створення довкола церкви дендрологічного парку. Всі держлісгоспи України, які спеціалізуються на вирощуванні декоративних і рідкісних рослин, подарували посадковий матеріал для створення цього красивого дендропарку. “Ростуть” тут і незвичайні гриби-боровики висотою два метри. Такі гігантські гриби виготовили з дерева майстри-лісівники Полтавщини.

«Київська правда», № 82 (22428),четвер, 06 серпня 2009 року


 

Додати в соціальні мережі


Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community News2.ru Korica Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru МоёМесто.ru

Автопідбір публікацій за темоюСусідні публікації